7 vecí, ktoré nevesty ľutujú po svadbe

23
jún
2016
Komentáre vypnuté na 7 vecí, ktoré nevesty ľutujú po svadbe

Mnoho neviest si po svojom veľkom dni povie: „Keby som toto vedela, mohla som…“ Toto je 7 najbežnejších vecí, ktoré by nevesty po svadbe najradšej zmenili alebo spravili inak.

1 Rodina a priatelia

Asi najčastejšou vecou, ktorú nevesty po svadbe ľutujú je čas, ktorý nestrávili so svojimi blízkymi. Ak ste to ešte nepočuli, svadobný deň, ubehne naozaj rýchlo, preto čas, ktorý môžete stráviť s rodinou, či priateľmi neodkladajte. Svadba je predsa váš veľký deň, ktorý chcete stráviť so svojimi najbližšími. Pri takom množstve hostí, ako zvyčajne býva na svadbách a povinnostiach, ktoré má počas dňa nevesta je ťažké venovať sa rovnako všetkým hosťom. Preto odporúčame, aby ste si svojich najbližších združili do skupiniek (ideálne na to je sedenie pri okrúhlych stoloch) a potom sa počas večera zastavovali pri jednotlivých skupinách ľudí. Takto budete mať možnosť venovať zdržať sa pri každom hosťovi dlhšie.

2 Manžel

Ďalšou vecou, ktorú by mnohé nevesty po svadbe najradšej zmenili je čas strávený s manželom. Na svadbe sa páry snažia venovať čo najviac hosťom a starať sa o plynulý priebeh večera a občas zabúdajú sami na seba. Svadba je hlavne o Vás dvoch, preto sa nenechajte strhnúť inými povinnosťami a vyhraďte si niekoľko chvíľ pre svoju polovičku. Na tieto momenty budete určite dlho spomínať a ak ich premeškáte, bude vám to naozaj ľúto.

3 Svadobná agentúra

Veľa neviest po svadbe vyhlasuje, že keby sa mali rozhodnúť znova, najali by si svadobnú agentúru. Kým sa do plánovania svadby nepustíte, nemôžete vedieť, čo vás naozaj čaká. Ak sa vašej kamarátke podarilo svadbu bez ťažkostí pripraviť za 3 mesiace, neznamená to, že to tak musí byť aj vo vašom prípade a samozrejme, naopak, ak niekto počas celého plánovania panikáril a mal hlavu v smútku, nemusí to čakať aj vás. Niektoré nevesty si svadbu radi pripravia sami a tešia sa s každej úlohy, niektoré naopak. Svadobná agentúra preto určite nie je ideálne riešenie pre každého. Zvážiť by ste to však mali ako jednu s možností.  Zamyslite sa nad tým, koľko máte práce, aké sú vaše priority, koľko máte voľného času, či vás baví vybavovať a zháňať veci a podobne a podľa toho uvážte, či je svadobná agentúra vhodným riešením pre vás alebo nie. Ak patríte medzi pracovne a spoločensky vyťažené dámy, či vôbec neviete ako postupovať, určite by som agentúru odporučila. Môže vám to ušetriť množstvo času a stresov.

4 Fotografie a video

Fotografie a video sú veľmi dôležitou súčasťou svadby nakoľko sú to spomienky, ktoré vám na tento deň ostanú. Preto si dobre premyslite, koho si vyberiete za fotografa a kameramana. Mnohé nevesty sa rozhodnú na tejto položke šetriť, lebo ju nepovažujú za dôležitú a radšej minú peniaze na šaty, výzdobu, či občerstvenie. Potom im je však po svadbe ľúto, že nemajú videozáznam z obradu, alebo že fotografie pôsobia amatérsky. Najmä, ak uvidíte krásne umelecké svadobné fotky u niekoho z priateľov, môže vás zamrzieť, že vy zo svojej svadby takéto fotky nemáte. Na spomienkach sa neoplatí šetriť.

Ak sa aj rozhodnete pre kvalitného fotografa a kameramana, dajte si záležať, aby zachytili naozaj všetko dôležité. Dobre si premyslite a pripravte zoznam záberov, ktoré od nich očakávate, aby vás potom nemrzelo, že máte málo fotiek s rodičmi, alebo že na videu nevidno vašu malú neter ako tancuje.

5 Svadobné šaty

Svadobné šaty sú pre nevesty emotívna záležitosť a preto sú niektoré za ne ochotné zaplatiť stovky aj tisícky eur. Väčšine žien sa v tých správnych svadobných šatách rozbúcha srdce a cítia sa úžasne a za tento pocit sú ochotné zaplatiť.

Niektoré nevesty sa však rozhodnú šetriť na svadobných šatách (dôvodom je väčšinou to, že sú na jedno použitie a preto za ne nechcú zaplatiť veľa peňazí) a po svadbe im je ľúto, že nevyužili príležitosť kráčať k oltáru v dokonalých šatách a cítiť sa ako princezná (koniec koncov, väčšina z nás má svadbu len raz). Samozrejme, nie každá žena si zakladá na týchto veciach a nie každá sníva o svojich svadobných šatách od malička. Ak však patríte k tým dámam, ktorým na svadobných šatách naozaj záleží, ale nechcete za ne zaplatiť príliš veľa, máte viacero možností. Môžete si dať šaty ušiť podľa modelu, ktorý ste si niekde vybrali, či objednať si šaty za nižšie ceny zo zahraničia (napríklad z USA). Kvalitné a lacné svadobné šaty však nájdete aj v našich končinách, napríklad v Čechách je niekoľko výrobcov, ktorí šijú šaty vlastnej značky porovnateľnej kvality ako šaty svetových výrobcov, alebo nakúpiť šaty za výhodnú cenu v eshope (napríklad http://www.svadobnyeshop.sk/).

6 Topánky

Nepohodlné topánky síce nie sú koniec sveta, ale môžu vám poriadne pokaziť večer. Veľa neviest po svadbe sa sťažuje práve na to, že si zničili nohy v svadobných topánkach a keby sa mohli rozhodnúť znova, určite by si topánky popredu rozchodili a otestovali alebo zbalili so sebou pár naozaj pohodlných topánok. Keď vás budú celý večer bolieť nohy, určite si svadbu neužijete tak ako keby ste sa cítili pohodlne, preto myslite aj na takéto drobnosti. 🙂

7 Svadobný deň

Nevesty tiež veľmi často ľutujú, že si svoj svadobný deň viac neužili. Či už bol dôvodom stres, povinnosti, alebo čokoľvek iné. Aby ste neskôr neľutovali, že vám svadobný deň pretiekol pomedzi prsty a ani neviete ako bolo po všetkom, uvedomte si hneď ráno, že svadbu máte (zrejme) len raz a tento deň sa opakovať už nebude. Preto nestojí za to sa rozčuľovať, stresovať, či panikáriť, a to kvôli ničomu. Užívajte si od rána každý moment a nenechajte sa ničím rozhodiť. Určite to za to nestojí.

Dúfam, že vám tieto rady pomohli a svoj svadobný deň si užijete naplno a nebude na ňom chcieť zmeniť vôbec nič. 🙂

Comments are closed.