7 krokov k dokonalým svadobným šatám

27
september
2017
Komentáre vypnuté na 7 krokov k dokonalým svadobným šatám

Výber svadobných šiat je tou najpríjemnejšou a zároveň možno najťažšou úlohou, ktorá vás počas plánovania svadby čaká. Pre niektoré nevestičky je to možno aj tá najdôležitejšia úloha. Aby ste ju splnili na jednotku a našli dokonalé svadobné šaty pre vás, postupujte podľa týchto krokov.

Samozrejme, môže sa stať, že nájdete tie pravé šaty hneď na prvej skúške, alebo že ich objavíte na internete a na skúšku šiat ani nepôjdete. V tom prípade vám gratulujeme! 🙂 Pre vás ostatné, sme pripravili tento návod.

1 Na skúšku šiat choďte pripravená

Na skúšku svadobných šiat by ste mali ísť dobre pripravená, a to po všetkých stránkach. Čo sa pod tým myslí? V prvom rade by ste mali byť psychicky naladená na výber svadobných šiat a cítiť sa dobre. Ak budete mať zlú náladu a budete sa cítiť neatraktívna, celý zážitok vám to len pokazí a šaty si aj tak nevyberiete.

Je tiež dôležité, aby ste si na skúšku šiat vyhradili čas, zarezervovali termín v salóne a dobre sa pripravili. Určite nechoďte šaty skúšať len tak na rýchlo počas obednej prestávky v práci a podobne.

Skúšať svadobné šaty by ste nemali ísť hladná, ale ani hneď po výdatnom jedle. Hladná budete len zbytočne nervózna a prejedená budete ospalá alebo sa dokonca môžete cítiť neatraktívne. Najlepšia je zlatá stredná cesta – doprajte si drobné občerstvenie, ktoré vám dodá energiu.

Na skúšku šiat by ste mali príst aspoň s nejakou predstavou, keď už nie o šatách, tak aspoň o svadbe alebo rozpočte. Aby ste mali aspoň nejaký východiskový bod, z ktorého sa odrazíte.

Taktiež je dobré si so sebou zobrať vhodnú podprsenku, prípadne aj topánky. Podprsenka ideálne biela alebo telová s odopínateľnými ramienkami a topánky s približne takým vysokým opätkom ako chcete mať na svadbe.

Zobrať by ste si so sebou mali aj vhodných poradcov, ktorí vám povedia, čo vám viac pristane, keď sa vy sama nebudete vedieť rozhodnúť.

2 Vyskúšajte z každého štýlu niečo

Väčšina nevestičiek má nejakú predsatvu o tom ako by ich vysnené svadobné šaty mali vyzerať. Nenechajte sa však touto predstavou obmedzovať a vyskúšajte ako sa hovorí z každého rožku trošku. 🙂 Budete tak mať istotu, že ste naozaj videli všetky možnosti a vybrali si ten správny štýl pre vás. Okrem toho skúška svadobných šiat nie je niečo, čo by ste absolvovali každý deň, preto si ju užite naplno.

3 Rozhodnite čo nechcete

Ak sa aj neviete hneď rozhodnúť, ktorý štýl je ten správny pre vás, určite budete vedieť povedať, ktorý správny rozhodne nie je. Vylučovacia metóda je v tomto prípade veľmi dobrým pomocníkom. Rýchlo tak zmenšíte počet možností, z ktorých budete vyberať.

4 Odfoťte sa

V každých šatách, ktoré vyskúšate sa odfoťte, aby ste si mohli fotky potom spätne popozerať, či už v salóne, keď sa budete rozhodovať alebo neskôr doma, prípadne aby ste ich mohli poslať na posúdenie niekomu, kto sa nemohol skúšky zúčastniť s vami. Odfoťte sa spredu aj zozadu, zboku a urobte si aj detail.

* V niektorých salónoch vám bohužiaľ fotiť nedovolia, preto sa na to radšej popredu opýtajte.

5 Vyťažte zo skúšky maximum

Keď už ste si vyhradili čas na skúšku šiat a merali cestu do salónu, vyťažte z tohto času maximum. To znamená, vyskúšajte čo sa dá. Neskúšajte len ten štýl šiat, ktorý si myslíte, že je ten pravý a určite si nechajte poradiť a vyskúšajte aj šaty, ktoré sa vám na vešiaku vôbec nepáčia – na vás môžu vyzerať úplne inak ako by ste čakali. Často sa stáva, že zákazníčky nakoniec odchádzajú zo salónu s úplne inými šatami ako pôvodne chceli, alebo s takými, ktoré by si na vešiaku vôbec nevybrali.

K šatám si hneď vyskúšajte aj závoj, topánky, bolerko / kabátik, ozdoby do vlasov, či iné doplnky, ktoré salón ponúka. Skrátka, keď už ste tam, využite svoj čas naozaj naplno. Popýtajte sa tiež či vám salón nevie dať nejaké odporúčania na kaderníčky, kvetinárov, fotografa, kamaeramana a podobne.

6 Povedzte áno v správny čas

Napriek tomu, že je dôležité vyskúšať rôzne typy, strihy a farby šiat, je tiež rovnako, ak nie ešte viac, dôležité vedieť, kedy povedať: “Áno, to sú ony!” Ak ste našli šaty, pri ktorých vám poskočilo srdce, sú neskutočne pohodlné, sedia vám ako uliate, alebo sú skrátka také krásne, že ich nechcete vyzliecť (prípadne všetko dokopy), neskúšajte viac a hneď ich berte, kým ešte sú. 🙂 Môže sa stať, že to budú prvé, ktoré si oblečiete, nenechajte sa tým odradiť a neskúšajte zbytočne. Ďalej skúšajte len, ak si nie ste úplne istá. Musíte vedieť rozlíšiť, či chcete skúšať ďalšie šaty len z chorobnej nerozhodnosti alebo si naozaj nie ste istá. To je veľký rozdiel.

7 Nespochybňujte svoj výber

Keď ste si už šaty vybrali, svoj výber nespochybňujte a nehľadajte ďalej, lebo by ste sa z toho akurát tak zbláznili. Ak patríte medzi nerozhodné dámy, radšej si doprajte viac času pri výbere a všetko si dobre zvážte, prípadne sa poraďte s kamarátkami a rodinou. Keď však už nejaké šaty vyberiete, milujte ich najviac ako viete a na iné sa už nepozerajte. Ak sa naozaj neviete rozhodnúť medzi dvoma šatami a môžete si to dovoliť, investujte do oboch. Budete mať “dušu na mieste” a šaty môžete počas svadby vystriedať. Prekvapíte tak hostí aj svojho manžela a budete mať zaujímavejšie svadobné fotky. 🙂

Dúfame, že vám tento článok pomohol a prajeme príjemnú cestu za vysnenými svadobnými šatami. Ak ste tie svoje zatiaľ nenašli, navštívte náš svadobný salón v Bratislave, v ktorom si môžete nakombinovať dokonalé svadobné šaty z rôznych modelov. S výberom vám radi pomôžeme. 🙂

Comments are closed.