6 vecí, ktoré by ste mali urobiť predtým ako začnete skúšať svadobné šaty

27
jún
2018
Komentáre vypnuté na 6 vecí, ktoré by ste mali urobiť predtým ako začnete skúšať svadobné šaty

Na výber svadobných šiat sa pravdepodobne každá nevesta teší najviac spomedzi všetkých svadobných “povinností”. Skôr ako sa však pustíte do ich hľadania a skúšania v salónoch, mali by ste spraviť týchto 6 krokov.

1 Stanoviť si rozpočet

Skôr ako sa pustíte do hľadania a skúšania svadobných šiat, mali by ste mať jasnú predstavu o tom, koľko chcete alebo si môžete dovoliť za šaty minúť. Rozpočet je dôležitejší ako by sa mohlo zdať. Ak pôjdete nakupovať šaty bez jasnej predstavy o cene, jednoducho môžete za ne minúť viac ako si môžete dovoliť, respektíve bude vaše úsilie zbytočné, lebo nebudete vedieť, či si môžete vybrané šaty kúpiť. Nemá tiež zmysel hľadať medzi modelmi, ktoré sú pre vás príliš drahé – bola by to strata vášho času aj energie.

Ak sú pre vás svadobné šaty naozaj veľmi dôležité, a chceli by ste si vybrať dokonalé šaty bez ohľadu na cenu, ale bojíte sa čo by to spravilo s vašim svadobným rozpočtom, najlepšie urobíte, ak si ešte pred výberom šiat pripravíte rozpis všetkých vecí, ktoré potrebujete zabezpečiť na svadbu aj s odhadovanými cenami. Vďaka tomu budete môcť určiť, kde sa dajú robiť kompromisy, aby ste nemuseli šetriť na svadobných šatách. Napríklad si môžete určiť rozpočet na šaty 500€, a na výzdobu 800€ a stanoviť alternatívu, že , ak vás šaty vyjdú 800€, výzdobu budete musieť spraviť za 500€ a podobne.

2 Spraviť si prehľad

Aby ste výberom svadobných šiat nestrávili zbytočne nekonečné množstvo hodín, je dobré si urobiť aspoň základný prehľad o možnostiach. Pozrite si na internete nejaké obrázky šiat a uložte si tie, ktoré sa vám páčia. Takisto si prejdite stránky svadobných salónov vo vašom okolí, aby ste zistili akú majú ponuku a koľko tam šaty stoja. Ušetríte si tým behanie po salónoch, v ktorých majú šaty pre vás príliš drahé alebo také, ktoré nezodpovedajú vašej predstave.

3 Rezervovať si termín

Aby ste mali istotu, že sa vám v svadobnom salóne budú venovať naplno, rezervujte si termín skúšky šiat. Môžete si dohodnúť aj viacero skúšok na jeden deň, neprežeňte to však a nedohadujte si viac ako 3 skúšky na jeden deň. Viacero skúšok by vás zbytočne vyčerpalo a zmiatlo.

4 Nájsť si poradcov

Pri výbere svadobných šiat je dôležité aj koho a koľko ľudí so sebou zoberiete. S množstvom poradcov by ste to nemali preháňať, lebo príliš veľa názorov by vás iba zmiatlo (2-3 úplne stačia). Mali by ste si vybrať ľudí podľa toho, na koho názor sa môžete spoľahnúť, koho vkus je podobný vášmu a o kom viete, že vám povie pravdu.

5 Dobre sa vyspať

Svadobné šaty by ste mali ísť vyberať oddýchnutá, lebo budete potrebovať veľa energie, nielen na skúšanie, ale aj na rozhodovanie. Ísť vyberať šaty unavená, vám môže pokaziť celú zábavu. Ak sa na skúšanie šiat veľmi tešíte a bojíte sa, že sa vám nepodarí zaspať, skúste sa pred spaním nejako uvoľniť. Dajte si horúci kúpeľ, vypite nejaký bylinkový čaj, postite si relaxačnú hudbu.

6 Najesť sa

V neposlednom rade by ste mali myslieť pred skúšaním svadobných šiat aj na jedlo. Jednak preto, aby Vám nechýbala energia a tiež preto, že s prázdnym žalúdkom sa uvažuje ťažšie. Nenajedzte sa však príliš, aby vám nebolo ťažko alebo vás nenafukovalo – cítili by ste sa nielen nepríjemne, ale bola by ovplyvnená aj veľkosť šiat, či ich strih. Na skúšku šiat by ste skrátka mali ísť tak, aby ste sa cítili príjemne a uvoľnene.

Prajeme veľa šťastia pri výbere svadobných šiat! Budeme sa tešiť na prípadné stretnutie v našom salóne na Mickiewiczovej 5 v Bratislave. 🙂

 

Comments are closed.