5 vecí, ktoré musia spĺňať dokonalé svadobné šaty

12
júl
2017
Komentáre vypnuté na 5 vecí, ktoré musia spĺňať dokonalé svadobné šaty

Aby boli vaše svadobné šaty naozaj dokonalé po všetkých stránkach, mali by ste si pri výbere všímať týchto 5 vecí.

Pohodlie

Svadobné šaty, samozrejme, musia byť krásne, ale hlavne pohodlné. Budete v nich niekoľko hodín a budete sa v nich musieť nielen vedieť pohybovať, ale aj tancovať, pózovať na fotkách a podobne. Preto pri výbere svadobných šiat pozerajte hlavne na to, ako sa v nich cítite. Skúste sa v nich prejsť, posadiť, zatancovať si, zohnúť sa a podobne, aby ste mali istotu, že sa v nich viete pohodlne hýbať. Ak vás napríklad škriabe čipka na rukávoch, radšej vyberte šaty bez rukávov, alebo s iným typom čipky. Určite si nepovedzte, že to vydržíte, lebo, keď vám to vadí už pri skúške šiat, nevydržíte to niekoľko hodín. Krása nestojí za nepohodlie, ktoré vám môže pokaziť celý deň. Ak sa rozhodujete medzi 2 svadobnými šatami a jedny sú krajšie, ale tie druhé pohodlnejšie, určite voľte tie druhé. V prípade, že plánujete len krátku svadbu, alebo si svadobné šaty chcete prezliecť hneď po obrade, môžete zvoliť aj menej pohodlný model, ak však chcete v šatách stráviť celý deň, určite dajte prednosť pohodliu.

Strih

Pri výbere svadobných šiat určite vyskúšate viacero rôznych strihov, aby ste mali predstavu, čo vám ako sedí a pristane. Dokonalé svadobné šaty musia byť nielen pohodlné, ale musia aj na vás vyzerať krásne. Voľte taký strih, ktorý zvýrazní čo je na vás pekné a schová prípadné nedokonalosti, ktoré chcete schovať. V prípade, že vám pristane viacero strihov, vyberajte podľa toho, ktorý strih je pre vás pohodlnejší, je najbližšie vašej predstave a vášmu štýlu, podľa pocitu, ktorý v daných šatách máte, a podľa toho, ktoré sa vám viac páčia.

Farba

Farba svadobných šiat je dôležitejšia ako by ste si mysleli. Často aj nádherné šaty správneho strihu na vás môžu vyzerať nevýrazne, ak ich máte oblečené v nesprávnej farbe. Ak sa vám stane, že nájdete dokonalé šaty, ktoré vám sedia strihovo aj štýlom, sú pohodlné a presne podľa vašich predstáv, ale keď si ich oblečiete, nie je to ono, nezúfaje. Možno máte na sebe len nesprávnu farbu. Niektoré dámy vyzerajú nádherne v snehovobielej, iné si túto farbu nemôžu dovoliť, ale v tmavšom odtieni, napríklad ivory, úplne zažiaria. Sú aj nevestičky, ktorým pristanú skôr farebnejšie šaty – ružové, pudrové, bledučko modré, kapučíno a podobne. A potom sú tu tie šťastné, ktorým pristane úplne všetko. Občas záleží aj od strihu, prípadne zdobenia šiat – niektorý strih na vás môže vyzerať lepšie v bielej, iný v ivory. Preto, ak máte možnosť poskúšajte nielen rôzne strihy šiat, ale aj rôzne farby.

Praktickosť

Ďalšou dôležitou vlastnosťou, ktorú by mali svadobné šaty spĺňať je praktickosť. Tým sa myslí napríklad správna dĺžka šiat, vlečka – jej dĺžka a vypnutie, rukávy, materiál a podobne. Napríklad, ak máte svadbu uprostred leta a očakávate horúce počasie, nevyberajte šaty s dlhým rukávom, aby vám nebolo zbytočne horúco, taktiež voľte skôr ľahšie materiály. Ak plánujete mať svadbu v záhrade, radšej vyberajte modely bez vlečky, ktorá by sa vám zbytočne hneď celá zašpinila. Keď plánujete na svadbe veľa tancovať, dajte si pozor, aby neboli šaty príliš dlhé, ak majú vlečku, nechajte si ju vypnúť a vyberajte tiež šaty, ktoré nie sú príliž ťažké a podobne. Takisto je dôležité vybrať správnu spodničku.

Štýl

Poslednou vecou, ktorú by ste mali zvažovať, keď vyberáte svadobné šaty je štýl, v akom plánujete mať svadbu. Svadobné šaty by mali ladiť s celkovým štýlom svadby – to sa týka tak miesta, kde sa svadba koná, ako aj výzdoby. Ak máte napríklad svadbu na zámku, vyberajte svadobné šaty ktoré pôsobia honosne a ďalej sa riadťe výzdobou – ak je v romantickom štýle, vyberajte romantické rozprávkové šaty, ak budete mať skôr jednoduchú elegantnú výzdobu, voľte jednoduchšie, elegantné svadobné šaty (napríklad hladké saténové so širokou sukňou a dlhou vlečkou). V prípade, že plánujete uvoľnenejšiu svadbu v záhrade, vyberte svadobné šaty, ktoré majú padavú sukňu alebo v prípade väčšej sukne, voľte ľahší materiál, vhodná je aj čipka, najmä s kvetinovým vzorom, či farebné šaty.

Comments are closed.