5 vecí, ktoré by ste nemali robiť potom ako si vyberiete svadobné šaty

25
október
2017
Komentáre vypnuté na 5 vecí, ktoré by ste nemali robiť potom ako si vyberiete svadobné šaty

Či už ste si vyskúšali jedny alebo 100 svadobných šiat, keď nájdete tie pravé, bude to skvelý pocit. Môžete si tak zo zoznamu úloh vyčiarknuť jednu veľmi dôležitú a svadobné prípravy tak posunúť o krok ďalej. Aby ste si však plánovanie svadby neskomplikovali, týchto 5 vecí by ste nemali urobiť alebo zabudnúť potom ako si vyberiete svadobné šaty.

1 Nehľadajte ďalej

Našli ste dokonalé svadobné šaty – gratulujeme! Teraz je čas prestať hľadať a posunúť sa na ďalšiu úlohu v zozname. Mnohé dámy sú veľmi nerozhodné a aj potom ako si vyberú šaty, naďalej pozerajú ďalšie modely na internete, alebo dokonca skúšajú v salónoch len, aby sa uistili, že tie ich sú naozaj tie naj naj naj. To je najlepšia cesta k nervovému zrúteniu. So svadbou máte určite nemálo vybavovania a nemálo rozhodovania o mnohých veciach. Prečo si teda komplikovať život tým, že budete naďalej venovať pozornosť vyriešeným záležitostiam? Nevedie to k ničomu dobrému. Akurát sa zbytočne zneistíte a začnete byť nerozhodná. Ak si nie ste úplne istá šatami, ktoré si chcete vybrať tak si ich nevyberajte a hľadajte ďalej. Keď ste sa však rozhodli alebo ste našli šaty, v ktorých sa cítite výborne, páčia sa vám a vyhovujú vám aj cenou, neuvažujte ďalej.

Model 1044

2 Nezačnite s drastickou diétou

Väčšina neviest má v pláne pred svadbou zhodiť nejaké tie kilá a dostať sa do formy. To je samozrejme v poriadku, urobte tak však pred tým ako si vyberiete svadobné šaty. Určite si nevyberajte šaty s tým, že do nich schudnete. Jednak sa to nemusí stať a jednak na vašu novú postavu daný strih nemusí sedieť.

Ak plánujete zhodiť len 2-3 centimetre alebo 2-3 kilá, to takú drastickú zmenu nespôsobí. V tom prípade si ale vyberte šaty na šnurovačku, ktoré si budete vedieť v prípade potreby viac zatiahnuť ako naozaj schudnete alebo také, ktoré je možno jednoducho zúžiť, aby sa vám nestalo, že 2 týždne pred svadobnou zistíte, že sú vám vaše šaty veľké.

Model 882

3 Neukazujte ich

Keď ste si už vybrali svoje vysnívané svadobné šaty, určite máte chuť pochváliť sa s nimi každému vo vašom okolí. Skôr ako tak urobíte, zhlboka sa nadýchnite a zvážte, s kým sa o túto radostnú novinu podelíte. Nepripravte vašich hostí o moment prekvapenia, keď vás po prvý krát uvidia v svadobných šatách kráčať uličkou a nepripravte seba o ich pohľady. Niektoré veci ohľadom svadby by mali ostať prekvapením do poslednej chvíle, a vaše svadobné šaty sú jednou z nich.

Svadobné šaty model 1045

4 Nezabudnite na doplnky

Vybrať svadobné šaty je skvelý pocit pre každú nevestu. Určite si vtedy vydýchnete a poviete si, že to najťažšie máte za sebou. J Nezabúdajte však na to, že dokonalé svadobné šaty potrebujú aj dokonalé doplnky. Ideálne je ak si ich vyberiete hneď spolu so šatami a potom budete mať naozaj v tejto oblasti pokoj. Najbežnejšie doplnky, ktoré nevesty zháňajú sú závoj, bolerko alebo kabátik, topánky, ozdoby do vlasov, náušnice, náhrdelník, náramok a podväzok. Zvážte si, ktoré z doplnkov budete chcieť a zabezpečte si ich čo najskôr, aby ste už na to nemuseli myslieť. Ak si chcete výber doplnkov ešte premyslieť, minimálne si hneď po výbere šiat spíšte, ktoré doplnky budete zháňať, aby ste potom na nič dôležité nezabudli.

Závoj F-001

5 Neodkladajte výber spoločenských šiat     

Či už sa jedná o vaše popolnočné šaty alebo šaty pre družičky, neodkladajte príliš ich výber. Aj keď nie sú zďaleka také dôležité ako vaše svadobné šaty, potrebujete ich zabezpečiť a najlepšie je urobiť to čo najskôr. Ich výber vám totiž môže zabrať rovnako veľa času ako výber svadobných šiat, najmä ak si šaty nechávate šiť alebo ich objednávate zo zahraničia. Ak ste sa rozhodli šaty požičať, takisto sa treba poponáhľať, aby bol dostatočný výber, hlavne ak chcete, aby mali všetky vaše družičky rovnaké šaty. Preto si určite túto úlohu nenechávajte na poslednú chvíľu.

Spoločenské šaty model 005

Ak potrebujete s výberom šiat pomôcť, navštívte náš svadobný salón v Bratislave. Okrem svadobných šiat máme pre vás aj spoločenské šaty, závoje, kabátiky, ozdoby do vlasov, či topánky, ktoré si môžete nechať urobiť namieru podľa svojich predstáv. Budeme sa na vás tešiť! 🙂

Comments are closed.