15 úloh, ktoré vás čakajú tesne pred svadbou

15
september
2016
Komentáre vypnuté na 15 úloh, ktoré vás čakajú tesne pred svadbou

Pár dní pred svadbou určite máte už všetko dôležité vybavené, predsa len však ostáva zopár drobností, na ktoré by ste nemali zabudnúť. Tieto úlohy by mala tesne pred svadbou splniť každá nevesta.

 

1 Finalizovať počet hostí

Niekoľko dní pred svadbou by ste mali pre istotu ešte raz osloviť svojich blízkych a skontrolovať počet hostí. Aby ste mohli prípadne doobjednať nejaké jedlo, nachystať menovku navyše, či urobiť posledné zmeny v zasadacom poriadku.

 

2 Vytvoriť zoznam piesní pre DJa / kapelu

Tak 2-3 dni pred svadbou si s partnerom nájdite chvíľku na vytvorenie zoznamu piesní pre DJa, či kapelu. Hudba je na svadbe veľmi dôležitá, aby sa hostia dobre bavili, ale takisto, aby ste sa bavili vy, preto si na jej výbere dajte záležať. Zaraďte do výberu svoje obľúbené piesne, nejaké skladby, ktorými potešíte svojich rodičov, či starých rodičov, pomalé skladby pre zaľúbených, ale aj rýchle, aby sa hostia poriadne vytancovali. Ak neviete, kde začať, poproste DJa o zoznam piesní, ktoré zvyčajne hráva a z neho vychádzajte. Ak niektoré piesne vyložene neznášate, zdôraznite aj to.

 

3 Pripraviť darčeky pre hostí

Drobné darčeky, či maličkosti na pamiatku pre hostí sú samozrejmosťou takmer na každej svadbe. Objednať ich treba v dostatočnom predstihu, ale ich prípravu si môžete nechať na posledné dni pred svadbou. Prípravou sa myslí balenie do ozdobného papiera, či krabičiek, pripevňovanie menoviek na darčeky, či zdobenie (stužkami alebo drobnými ozdôbkami ako nálepky, pripináčiky a pod.).

 

4 Upraviť svadobnú stránku, ak ju máte

Ak máte svadobnú web stránku, či stránku na Facebooku, v posledných dňoch pred svadbou by ste ju mali aktualizovať, aby mali hostia všetky potrebné informácie (inak takáto stránka čiastočne stráca svoj význam). Medzi informáciami nezabudnite uviesť presné adresy, kde sa koná obrad a hostina (prípadne aj mapu), časy, kedy čo začína, program, prípadne aj zasadací poriadok a potrebné inštrukcie pre hostí ohľadom dopravy, darov, oblečenia a podobne.

 

5 Skontrolovať a upraviť svadobné šaty

Posledný krát si poriadne prezrite svadobné šaty, či niekde netrčí nejaká nitka, ktorú by ste mohli odstrihnúť, či sa niekde neuvoľnil nejaký gombík, ktorý by ste mohli prišiť, či sa nezadrháva zips, či niekde nie je nejaká nečistota alebo fľak, ktorý by ste mohli odstrániť, aby boli šatočky v deň D dokonalé.

 

6 Rozchodiť svadobné topánky

Nezabúdajte ani na svadobné topánky. Aby ste mali istotu, že v nich budete vedieť chodiť a nebudú vás tlačiť, mali by ste ich počas posledného týždňa pred svadbou nosiť po byte, aby sa rozchodili. Skúste sa v nich tiež prejsť hore a dole po schodoch a po rôznych terénoch (kachličky, parkety, hrboľatá cesta a podobne), aby ste mali istotu, že sa v nich viete pohybovať a cítite isto naozaj za každých okolností.

 

7 Pripraviť peniaze, ak vyplácate dodávateľov na mieste

Do obálok si pripravte peniaze pre každého dodávateľa, ktorého treba vyplatiť na mieste. Na obálku napíšte jeho meno alebo funkciu, aby sa vám obálky nepomýlili, ak ich máte viac. Do obálky tiež môžete vložiť kartičku s nápisom „ďakujeme“.

 

8 Pripomenúť všetkým zapojeným ich úlohy

Deň pred svadbou sa skontaktujte so všetkými ľuďmi, ktorí majú na vašej svadbe nejakú úlohu – družičky, družbovia, ľudia, ktorí majú na starosti prstienky, kyticu a pod. Pripomeňte im, čo majú robiť a kedy, aby sa nestalo, že vám hlavná družička zabudne vyzdvihnúť kyticu, alebo nebudete vedieť na obrade nájsť prstienky.

 

9 Pripraviť balíček prvej pomoci

Deň pred svadbou by ste si mali nachystať aj balíček prvej pomoci. Obsahovať by mal rôzne drobnosti, ktoré vás môžu zachrániť pri drobných pohromách (sponky, deodorant, vreckovky, ihla a niť, náhradné pančušky, lak na nechty, tabletka od bolesti apod.).

 

10 Vytvoriť zoznam záberov pre fotografa

Premyslite si aké zábery a s kým chcete zo svadby mať a vytvorte zoznam, ktorý dáte fotografovi. Budete tak mať istotu, že nezabudnete na žiadny dôležitý záber, ktorý by vám chýbal v svadobnom albume.

 

11 Skontrolovať a potvrdiť všetky termíny

Deň, či dva pred svadbou obvolajte aj dodávateľov a pripomeňte im všetky dôležité časy a miesta. Spojiť by ste sa mali najmä s dopravcom, aby ste si skontrolovali kedy a kam má doviezť ľudí, oddávajúcim, aby ste si potvrdili začiatok obradu, manažérom svadobnej sály, aby ste si potvrdili začiatok hostiny / prípitkov / večere, či DJom / kapelou, aby ste im pripomenuli, kedy majú začať hrať.

 

12 Vymyslieť, čo so svadobnými darmi

Pár dní pred svadbou by ste sa mali zamyslieť aj nad tým, čo so svadobnými darmi. Kde ich budú hostia dávať a kto sa o ne postará? Kam a kedy ich treba odniesť? Potrebujete tým poveriť niekoho zo zamestnancov v priestoroch alebo požiadať niekoho z rodiny?

 

13 Zbaliť veci, ktoré treba zobrať na svadbu

Deň pred svadbou si na jedno miesto nachystajte všetky veci, ktoré potrebujete zobrať so sebou v deň svadby, či už sú to menovky, darček pre hostí, váš balíček prvej pomoci, vázy, sviečky, náhradné topánky, šaty po polnoci a podobne.

 

14 Nachystať si nejaké drobné občerstvenie

Večer pred svadbou si pre seba pripravte nejaké občerstvenie, aby ste sa prípravou jedla nemuseli zdržovať v deň svadby – vtedy budete mať kopec iných starostí a na jedlo by ste zrejme aj tak nemali čas. Keď ho však budete mať pripravené, stačí, keď si urobíte od príprav 5-10 minút prestávku a najete sa, prípadne si budete „zobkať“ po troške počas príprav.

 

15 Pripraviť drobné dekorácie

V posledných dňoch pred svadbou sa môžete vyhrať s drobnosťami ako skladanie servítok, vypisovanie menoviek, vystieranie papierových kvetov / pom pomov a podobne.

 

Comments are closed.