10 otázok, ktoré by ste mali položiť svadobnej vizážistke

22
september
2016
Komentáre vypnuté na 10 otázok, ktoré by ste mali položiť svadobnej vizážistke

Keďže každá nevesta chce vyzerať dokonalo, vybrať dobrú vizážistku je veľmi dôležité. Aby ste mali istotu, že sa rozhodnete správne, položte jej najskôr tieto otázky.

1 Máte voľný termín (dátum)?

Zistiť si, či má vizážistka voľno na váš termín je samozrejmosť, niektoré nevesty si však túto otázku nechávajú na koniec a potom sa môže stať, že budete strácať čas s človekom, ktorý má váš termín už obsadený. Ako prvé teda zistite, či je vizážistka k dispozícii na vašu svadbu, až potom prejdite k ďalším otázkam.

2 Je možné urobiť aj skúšku make-upu?

Ďalšou vecou, ktorá by vás mala zaujímať je, či je možné urobiť aj skúšku make-up. Väčšina vizážistov zrejme skúšku svadobného make-upu berie ako samozrejmosť, treba sa však o tom uistiť. Zistite si tiež, či je možné urobiť aj viac skúšok, ak sa vám prvý / druhý make-up nebude páčiť.

3 Koľko si účtujete za…?

Cenník je zvyčajne prvá vec, o ktorú sa nevesty zaujímajú, treba predsa vedieť, za čo a koľko platíte. Zistite si koľko stojí líčenie, a čo všetko máte v cene. Zahŕňa cena aj skúšku make-upu? Pripláca sa niečo za úpravu make-upu, ak sa vám prvý nebude páčiť? Je možné získať nejakú množstevnú zľavu, keď sa prídete dať nalíčiť aj s družičkami a mamou?

4 Môžem vidieť nejaké vaše predchádzajúce práce?

Každý dobrý vizážista má určite nafotené svoje „umelecké diela“. Aj keby ste komunikovali so začínajúcou vizážistkou, ktorá ešte svadobné líčenie nerobila, musí mať odfotené aspoň nejaké iné typy líčenia, ktoré si skúšala na rodine či kamarátkach. Ukážky líčenia vám nielen prezradia aká šikovná je vizážistka, ale vás tiež môžu inšpirovať. Preto si ukážky vypýtajte, aj keby ste komunikovali so skúsenou vizážistkou, ktorá líčila už stovky neviest.

5 Môžete v deň svadby prísť za mnou, alebo musím prísť ja k vám do salónu?

Veľmi dôležitá vec, ktorú potrebujete zistiť a dohodnúť si s vizážistkou hneď na začiatku je miesto, kde vás bude líčiť vo svadobný deň. Napríklad, ak viete, že sa budete chystať už na mieste konania svadby a nebudete mať čas ísť na líčenie do salónu, ale vizážistka, s ktorou hovoríte, za klientami nechodí, viete, že musíte hľadať ďalej. Ak aj viete, že vizážistka je ochotná prísť za vami, kam si poviete, je dôležité ju na to upozorniť a dohodnúť sa s ňou na presnom čase a mieste, kedy a kde ju budete potrebovať.

6 Aké produkty používate?

Máloktorú nevestu napadne opýtať sa vizážistky s akými produktami pracuje. Táto informácia je však veľmi dôležitá. Už podľa značky produktov môžete odhadnúť ich kvalitu a urobiť si predstavu o tom aký make-up môžete očakávať. Niektoré produkty môžu byť tiež nevhodné, ak máte citlivú pokožku, alebo oči a podobne. S niektorými produktami možno máte aj vlastnú dobrú či zlú skúsenosť a podľa toho sa môžete rozhodnúť, či chcete s danou vizážistkou spolupracovať alebo nie.

7 Aké líčenie by ste mi odporučili?

Dobrá vizážistka by vám mala vedieť podľa typu vašej pleti, tvaru očí a ďalších znakov, vedieť navrhnúť líčenie, ktoré by pre vás bolo vhodné. Touto otázkou sa uistíte, či človek, s ktorým hovoríte je naozaj profesionál a vyzná sa v svojej oblasti. Uvidíte tiež, či sa vám jeho / jej nápady pozdávajú a takisto vás to môže inšpirovať.

8 Treba zaplatiť nejakú zálohu?

V niektorých prípadoch je potrebné na rezervovanie termínu zaplatiť zálohu. Nezabudnite sa preto opýtať koľko a do kedy treba zaplatiť, aby ste mali termín rezervovaný. Určite nechcete zistiť týždeň pred svadbou, že vizážistka, ktorú ste si vybrali s vami nepočíta, lebo ste záväzne nepotvrdili termín zložením zálohy. Táto otázka vám tiež môže pomôcť s výberom vizážistky, ak viete, že zálohu platiť nechcete, aby ste mali možnosť svoje rozhodnutie zmeniť a neprišli tak o peniaze.

9 Ako zabezpečíte, aby mi make-up vydržal celý deň a vyzeral dobre na fotkách?

Svadobný deň je dlhý, náročný a emocionálny a každá nevesta chce vyzerať výborne od začiatku až do konca. Aby ste mali istotu, že sa zveríte naozaj šikovnému človeku, ktorý vie čo robí, položte mu túto otázku. Keď vám vizážista opíše jednotlivé postupy a triky, ktoré použije, aby ste vyzerali fantasticky na fotkách a váš make-up vydržal s vami až do rána, budete mať istotu, že ste v dobrých rukách. Naopak, keď vám nebude vedieť túto otázku zodpovedať, je čas osloviť niekoho ďalšieho. Je to vaša svadba, preto máte právo byť vyberaví a chcieť to najlepšie.

10 Ako dlho bude trvať líčenie?

Na záver by ste si mali zistiť, koľko času na líčenie bude vizážistka potrebovať. Je to dôležité vedieť, aby ste si mohli naplánovať váš svadobný deň a nedostali sa do časového sklzu. Zistite tiež ako dlho potrvá nalíčiť vaše družičky / mamu.

* Čo mám / nemám robiť s pleťou pred svadbou?

Bonusová otázka, ktorú by ste mali položiť vašej vizážistke je, čo by ste mali alebo nemali robiť s pleťou pred svadbou. Napríklad, ak máte problematickú pleť, nechajte si poradiť ako sa o ňu postarať, aby vyzerala v deň svadby čo najlepšie, zistite si, či môžete vo svadobné ráno (alebo večer pred svadbou) spraviť s pleťou niečo, čo ju pripraví na svadobné líčenie a taktiež, či je niečo, čo by ste s pleťou pred svadbou vyložene nemali robiť (lebo bude podráždená, bude sa zle na ňu nanášať make-up a podobne).

Comments are closed.